Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Domates üreticilerine ilk yardım ve hijyen eğitimi

29.05.2024 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü “İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında domates üreticilerine ilk yardım ve hijyen eğitimi verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Sürdürülebilir Tarımsal Üretim Tekniklerinin Yaygınlaştırılması Projesinin alt projesi olarak Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen “İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında domates üreticileri ile yürütülen çalışmada ilkyardım ve hijyen eğitimleri gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Sarıcakaya İlçesi, Düzköy, Beyköy, Kapukaya, Laçin ve İğdir mahallelerinde faaliyet gösteren 25 üretici ile çalışılmaktadır. İyi Tarım Uygulamaları sertifikalı bir üretim süreci olup bu sertifika; üretilen ürünün insan sağlığına zararlı kalıntılar içermediğini, bu üretimi yaparken üreticinin kendinin, çalışanlarının; refah, sağlık ve güvenliğini sağladığını, aynı zamanda çevreyi koruduğunu, kaynakların sürdürülebilirliğini sağlayacak tedbirler aldığını göstermektedir.

Eskişehir’de 2023 yılı içerisinde yaş sebze ve meyve üretimi yapan 48 üretici toplam 8.850 dekar alanda iyi tarım uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca 14 kümeste, 4.088.607 adet broiler etçi/etlik tavuk iyi tarım uygulamaları ile yetiştirilmiştir.

 

Gönderen: journal
8541 defa okundu 
 


Ekonomi
Türkiye, Havada Avrupa’nın En Yoğun 3. Ülkesi
5 ayda 82 milyonun üstünde yolcu havayolunu tercih etti
Dronlara özel hava otobanları
ESO üyeleri, bakanlık teftişleri hakkında bilgilendirildi
MEGEM’le Eskişehir’deki kalifiye iş gücü açığını kapatıyoruz

 

 
Eskişehir Böcek İlaçlama - 0549 547 26 87