Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

MEGEM’den hükümlülere mesleki eğitim semineri

14.06.2024 

MEGEM-Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birliği kapsamında mesleki eğitim semineri düzenlendi

MEGEM (Mesleki Eğitim ve Geliştirme Merkezi) ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerin meslek sahibi olmaları, sosyal hayata ve üretime kazandırılmaları amacıyla mesleki eğitim seminerleri düzenlendi.

Eskişehir 1 ve 2 No’lu Açık Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen ve yoğun katılım sağlanan seminerlerde, MEGEM Koordinatörü Aytekin Sayal ve Eğitmen İsmail Aktaş, katılımcılara MEGEM’in yapısı, verilen eğitimlerin içeriği ve iş bulma olanakları hakkında bilgiler verdi. Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MEGEM Yönetim Kurulu Başkanı Samet Özkaya, düzenlenen seminerlerin hükümlülerin meslek edinmeleri ve topluma kazandırılmaları açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Özkaya, "MEGEM olarak, sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle iş gücü piyasasında yer almak isteyenlere önemli fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Kamu kurumlarıyla yaptığımız protokollerle kamu yararını gözetiyoruz. Bu kapsamda, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz protokol neticesinde hükümlülere bünyemizde eğitim vererek iş sahibi olma fırsatı sunduk. Geçtiğimiz hafta Eskişehir 1 ve 2 No’lu Açık Ceza İnfaz Kurumlarında düzenlenen seminerlerde ekibimiz, eğitim merkezimizin yapısı, verdiğimiz eğitimler ve sonrasında sağladığımız istihdam olanakları hakkında bilgiler verdi. MEGEM olarak bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Bir kişiyi bile topluma kazandırıp iş sahibi yapsak ülkemiz kazanmış olur. Ancak amacımız daha fazla kişiyi iş sahibi yapmaktır. Bu iş birliği ile hükümlülerin mesleki beceriler kazanarak topluma daha etkin bir şekilde adapte olmalarını hedefliyoruz" diye konuştu.

Başkan Özkaya, eğitimlerin ve seminerlerin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini belirtti.

Gönderen: journal
9953 defa okundu 
 


Ekonomi
"gram gram yanıltmaya,standart çözüm..."
Elektrik aboneliği işlemlerinizi oturduğunuz yerden gerçekleştirin
Eskişehir’in yüksek teknoloji merkezi ATAP hızla büyüyor
Evden üretip satana 1.100.000 TL’ye kadar vergi muafiyeti
Doğru klima kullanımı için 9 öneri

 

 
Eskişehir Böcek İlaçlama - 0549 547 26 87