Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Şimdi ekonomiye odaklanma zamanı

2.04.2024 

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası açıklamalarda bulundu.
Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, yerel seçimlerin ardından yaptığı değerlendirmede kazananın şehirlerin tercihi ve demokrasi olduğunu belirterek, “Sandığa gidip oyunu kullanan, demokrasisine sahip çıkan herkese teşekkür etmek gerekir.  Seçilen Belediye Başkanlarımızı tebrik eder sonuçların ülkemize, şehrimize ve aziz milletimize hayırlı olmasını dilerim. Artık öncelikli gündemimiz olan ekonomiye odaklanmalıyız. Yerel seçimlerin geride kalmasıyla 4 yıllık seçimsiz bir dönem ülkemiz için önemli bir fırsattır.” dedi.  

Önemli sürece kapı araladık

2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin ardından Mahalli İdareler seçimlerinin de tamamlanmasıyla ülkemizin 4 yıllık önemli bir sürece kapı araladığını hatırlatan Kesikbaş, “Şimdi ekonomimize, ihracatımıza ve üretime daha çok odaklanma zamanı gelmiştir. Bizler bundan sonra yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini ve ihracatımızı arttıracak politikalara önem verilmesini bekliyoruz. Bir numaralı gündem maddemiz ise tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye olmalıdır. Enflasyonla mücadele para ve maliye politikası eşgüdümünde daha başarılı olacaktır.” diye konuştu.  

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye’nin en önemli bölgesel güç ve büyüyen sanayisiyle söz sahibi olmasının temelinde üretimin olduğunun altını çizen Kesikbaş, “Üretimin korunması ve geliştirilmesi, yine üretimde sürdürülebilirliğin zarar görmemesi çok önemli. Mesleki eğitim, istihdam politikaları, vergi reformu, kurumsal altyapının güçlendirilmesi, yeni sanayi ekosistemlerinin oluşturulması, kilit teknolojilerin ülkemize kazandırılması, enerji verimliliği, yeşil ve dijital dönüşüme ülkemizin hazırlanması gibi bir dizi alanda iyileştirme-geliştirmeler bekliyoruz” dedi.

Şimdi birlik-beraberlik vakti

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Eskişehir’deki sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Kesikbaş, “Şehrimiz yoğun bir katılımla sandığa giderek tercihini yapmıştır. Şimdi şehrimiz adına birlik ve beraberlik içinde çalışma vaktidir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım geleceğimize yönelik atılacak her adım daha çok kazanan ve daha çok üreten bir Eskişehir için olacaktır. Kentsel dönüşüm, depreme hazırlık, çevre yolları, iş-aş getirecek yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması bizi bekleyen konuların başında gelmektedir.  Bu vesile ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ayşe Ünlüce’yi, Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt’u, Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç’ı, Mahmudiye Belediye Başkanı Sayın İshak Gündoğan’ı, Mihalıççık Belediye Başkanı Sayın Haydar Çorum’u, Sarıcakaya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Dönmez’i, Seyitgazi Belediye Başkanı Sayın Uğur Tepe’yi, Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Habil Dökmeci’yi, Alpu Belediye Başkanı Sayın Gürbüz Güller’i, Beylikova Belediye Başkanı Sayın Hakan Karabacak’ı, İnönü Belediye Başkanı Sayın Serhat Hamamcı’yı, Günyüzü Belediye Başkanı Sayın Hidayet Özmen’i, Han Belediye Başkanı Sayın Bekir Belceli’yi ve Mihalgazi Belediye Başkanı Sayın Zeynep Güneş’İ, Çifteler Belediye Başkanı Sayın Zehra Konakçı’yı tebrik ederim” dedi.

Gönderen: journal
3271 defa okundu 
 


Ekonomi
Doğru ısı yalıtımıyla yazın evinizi ve cebinizi serin tutun
Zorlu Enerji, abonelerini dijital faturaya geçmeye davet etti
Kira anlaşmazlıklarının yüzde 80’i davaya dönüşüyor
Yerli Yatırımcıların Pay Senedi Varlıkları 3.2 Trilyon Lirayı Aştı
E-ihracatta kullanılan yapay zeka araçları

 

 
Eskişehir Böcek İlaçlama - 0549 547 26 87