Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI’NI ZİYARET ETTİ

29.09.2021 

Eskişehir Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve beraberindeki heyet, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyaret kapsamında, bölgemizdeki tarım ve hayvancılık çalışmaları ile geleceğe dönük ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer ZEYDAN şehrimizde modern bir mezbaha ihtiyacı her geçen gün kendini daha fazla gösteriyor dedi.

Eskişehir’de özellikle küçükbaş besiciliğin yaygın olmasına rağmen mezbaha yatırımı olmaması nedeni ile bölgedeki küçükbaş hayvanların önemli bir bölümünün kesim için diğer illere canlı olarak gönderildiğini belirtti. Sektörde belirsizlik ve denetimsizliğin Borsa üyesi besici, tacir ve kasap ile tüketici nezdinde ciddi bir sorun oluşturduğunu söyleyen Zeydan, “Şehrimizdeki kesimlerin kayıt altına alınamaması hayvan varlığımız ile kırmızı et tüketimi konusunda bizlere sağlıklı istatistik rakamları vermemektedir” dedi.

Eskişehir’in kamu eliyle işletilen modern bir mezbahaya acil ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Zeydan, 6 ay süren özverili çalışmalar sonucunda hazırladıkları ve Eskişehir’de kamu eliyle işletilen bir mezbaha kurulmasının acil ve elzem olduğunu vurgulayan 234 sayfalık fizibilite raporunu gerekli kurumlara ulaştırdıklarını ifade etti.

Elimizi taşın altına koyacağız.

İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, hazırlanan kapsamlı rapor için Başkan Zeydan’a teşekkür etti. Eskişehir’de tarım ve hayvancılığın ilerlemesinde ve kalkınmasında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirterek modern bir mezbahanın hayata geçmesi için girişimde bulunacaklarını ifade etti. 

Birliktelik vurgusu

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, İl Tarım ve Orman Müdürü Gümüş ve ekibine teşekkür ederek, şehrin ihtiyaçlarının daha hızlı çözüme ulaştırılması konusunda işbirliği oluşturulması gerektiğinin altını çizerek Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Gönderen: esgundem
992 defa okundu 
 


Ekonomi
MÜSİAD’ dan Odunpazarı Kaymakamı Ulu’ ya hayırlı olsun ziyareti
Poyraz, TRT Radyo 1’e konuk oldu
İsmail Demir’den ’TG40-BA’ paylaşımı
"Vergi Denetim Kurulu’nun çalışmadığına dair iddialar asılsızdır"
ANKARA’YI İZMİR’E KOMŞU YAPAN T1 TÜNELİNDE IŞIK GÖRÜLDÜ