Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Tarım Kredi ve ŞOK Market işbirliğini genişletiyor

23.02.2021 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 2021 yılı için belirlediği sözleşmeli üretim ve ürün değerlendirme hedefleri doğrultusunda kurumsal işbirliklerini artırarak sürdürüyor. Üreticilerin Pazar kaygısı duymadan üretim yapmaları, tüketicilerinde fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenmemesi için ulusal marketlerle yürütülen çalışmalar çerçevesinde ŞOK Market ile işbirliği hacmi 120 milyon liraya ulaştı.

Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri, sürdürülebilir tarım ve çiftçilerin ekonomik olarak desteklenmesi amacıyla uyguladığı projelerine başarıyla devam ediyor. Son yıllarda sözleşmeli üretim konusunda dikkat çeken bir başarı yakalayan ve bu konuda sektörün öncüsü konumunda bulunan Tarım Kredi, geliştirdiği işbirlikleriyle pazar oluşumuna da katkı sağlıyor.

Tarımsal üretimde devamlılığın sağlanmasının önemine dikkat çeken Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, şunları kaydetti:

"Çiftçilerin emeğinin karşılığını alması, ülkemizin işlenebilir durumdaki topraklarının değerlendirilmesi için projeler geliştiriyoruz. Sözleşmeli üretim modeli bu projeler içinde en önem verdiklerimizden. Sözleşmeli tarım modelini, iş birlikleriyle daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Alımı yapılan ürünlerin çeşitliliğini ve miktarlarını artırmaya devam edeceğiz. Ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında 2020 yılında sözleşmeli üretim modeliyle 400 bin ton ürünü 9 bin 645 çiftçimizden 1 milyar TL bedelle aldık. Toplamda 2,4 milyar TL bedelle ürün alımı gerçekleştirdik. 2021 yılı için ise toplam 3,7 milyar TL bedelle ürün alımı hedeflerken bunun 1,5 milyar TL’lik kısmını sözleşmeli üretim modeliyle almayı planlamaktayız."

300’den fazla ürün pazarla buluşuyor

Tarım Kredi’nin Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri olduğunun altını çizen Poyraz, “Çiftçilerin sosyoekonomik güvencesi durumunda olan Tarım Kredi Kooperatifleri bugün, Merkez Birliğine bağlı 17 Bölge Birliği, 1.620 Kooperatifi, 195 Hizmet Bürosu, 17 şirketi, yaklaşık 10 bin çalışanı, 37 milyar TL aktif büyüklüğü ve 810 bin ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşudur. Kooperatiflerimiz aracılığıyla çiftçilerimizden arpa, buğday, mısır, ayçiçeği, çeltik, yaş sebze-meyve ve kuru üzüm gibi farklı ürün gruplarında 300’den fazla çeşitte tarımsal ürünü değer fiyattan alarak Kooperatiflerimiz, Tarım Kredi Kooperatif Marketler, işbirliği yaptığımız sanayi kuruluşları, ulusal ve yerel marketler aracılığı ile piyasaya arz ediyoruz. Bu sayede çiftçilerimizin pazar kaygısını ortadan kaldırıyor ve onlara ekonomik destek sağlıyoruz. Bu anlamda ŞOK Marketler ile yaptığımız işbirliğine de büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Çiftçileri ve yerli üretimi desteklemeye devam ediyoruz

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliğiyle Türk çiftçisinin daha çok ürününü doğrudan market rafına ulaştırmaya devam edeceklerini kaydeden ŞOK Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel “ŞOK Marketler ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri arasında meyve sebze üretimiyle 2019 yılında başlayan iş birliği, tarıma dayalı kuru gıda ürünlerinin eklenmesiyle toplam 120 milyon Türk lirasını aşan bir hacme ulaştı. İmzalanan bu ek protokolle, kooperatife üye çiftçilerden alınan ürün çeşit ve miktarları artırıldı. Bu stratejik iş birliğiyle çiftçileri ve yerli üretimi desteklemeye devam edeceğiz. 2019 yılında başlattığımız ‘Tarladan Sofraya Doğru Tarım’ projesiyle yerli üretimi, Bursa’dan Antalya’ya, Tokat’tan Adana’ya kadar birçok ilde yüzlerce çiftçiyi destekliyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleriyle yaptığımız iş birliği sayesinde çiftçiler ürünlerini satma kaygısı taşımadan üretim yapıp emeklerinin karşılığını tam ve zamanında alıyor. Sağlıklı tohum seçiminden başlayarak hasada kadar tüm süreçleri denetleyerek müşterilerimizin kendilerine yakın ŞOK Marketler mağazalarında daima taze, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Çiftçilere destek olurken, müşterilerimize de en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri kesintisiz bir şekilde sunmaya devam ediyor, alım güçlerine katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

 

Gönderen: haberler
1161 defa okundu 
 


Ekonomi
MÜDÜR BİLGE VE KESKİN’DEN BAŞKAN KÜPELİ’YE ZİYARET
GENÇ GİRİŞİMCİ ADAYLARI DESTEKLENİYOR
Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi
“KADIN ÇALIŞANLAR İŞLETMELERİN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLIYOR”
KOBİ’ler dikkat, e ticarette veri hırsızlığı %90 oranında küçük işletmelerde