Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

Kırmızı Toprak Mh. Ercan Sk. No:72/B
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Gelen Kontrol Görevlilerine “Numune Alma Eğitimi”

16.11.2019 

Eskişehir'de kontrol görevlilerine, Tarım ve Orman Bakanlığının 2019 yılı hizmet içi programı kapsamında "Numune Alma Eğitimi" düzenlendi.

4-6 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen eğitime İl Müdürlüğümüz personelleri ve Bakanlığımızın farklı illerinde görevli (Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Gümüşhane, İstanbul, ,İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Sakarya, Şırnak, Tekirdağ, Yalova, Yozgat, Zonguldak) toplam 49 kontrol görevlisi personel katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER eğitimin açılışında yaptığı konuşmada:

"Alınan numunelerin Bakanlığımızın yetkili laboratuvarlarında muayene ve analizi yapılmaktadır. Analiz sonucunda olumsuzluk tespit edilmesi durumunda ise 5996 sayılı Kanun kapsamında idari yaptırım uygulanmaktadır.

Söz konusu eğitim ile numune alma sırasında dikkat edilecek hususların katılımcılarla paylaşılarak birlikteliğin sağlanması ve numune alımı sırasında yapılan hataların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitime Türkiye' nin dört bir yanından katılımın olmasından ve Bakanlık adına eğitimin İlimizde düzenlenmesinden büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah eğitim sonunda görev yerlerinize numune alma konusunda bilgilerinizi arttırmış olarak döneceksiniz. Eğitimin ilimiz ve ülkemiz adına faydalı olmasını temenni ediyorum." dedi.

3 gün süren eğitimde İzmir İl Müdürlüğü'nden Gıda Mühendisi Eylem GÜRPINAR TURGUT, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Gıda Mühendisi Fatma ÖZENEN ve Zuhal ÜNAL CANBAZ tarafından numune alımı işlemlerinden önce yapılması gerekenler, numune alımında uyulması gereken kurallar ve numune sonuçlarının değerlendirmesi ile kanun kapsamında uygulanması gerekli işlemler, Bakanlığın numune alma planları, bu planların nasıl hazırlandığı, hangi durumlarda numune alındığı konularında sunum yapıldı.

Spesifik olarak da Mikrobiyolojik Kriterler Yönetmeliğinin yorumlanması ve numune alımı, gıdalarda bulunabilen Mikotoksin, Pestisit ve GDO mevzuatları ile numune alımında dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

Eğitimin son gününde yapılan değerlendirmelerden sonra iyi dilek ve  temennilerle eğitim sona erdi.

Gönderen: haber
1156 defa okundu 
 


Ekonomi
Sanayi Konseyi Ekonomist Baydar’ı ağırladı
TAHIL TARIMI YAPILAN TOPRAKLARIN VERİM GÜCÜ ARTIRILACAK
Vali Çakacak, İş Dünyasının Temsilcilerini Kabul Etti
Enerji İletişim Zirvesi’nin ilki gerçekleştirildi
MÜSİAD’DAN Ticari Diplomasi Atağı