Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

Kırmızı Toprak Mh. Ercan Sk. No:72/B
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

ESKİŞEHİRLİ VE BULGAR İŞ İNSANLARI İŞBİRLİĞİ İÇİN BULUŞTU

16.11.2019 

Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği ve Bulgar-Türk İşadamları Derneği havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve endüstriyel tasarım alanında işbirliği yapmak için bir araya geldi.

Eskişehir İnşaat Fuarı kapsamında şehrimize gelen Bulgar-Türk İşadamları Derneği (BULTİŞ) Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Rumeli İş İnsanları Derneği (ERİAD) heyeti ile toplantı gerçekleştirdi. Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, ERİAD Başkanı İbrahim Durgut, BULTİŞ Başkanı Donka Koleva katıldı.  Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Bulgar-Türk İşadamları Derneği ile ilk temaslarını nisan ayında gerçekleştirdiklerini belirterek, ikili diyalogların pekişmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Bulgaristan ve Eskişehir arasında ticaret ve sanayide işbirliği yapılabilecek çok sayıda sektör olduğunu belirten Güler, havacılık, yapı, beyaz eşya yan sanayi ve tasarım alanında işbirliği yapmak arzusunda olduklarını dile getirdi.

Birçok sektörde karşılıklı ticaret için istekliyiz

Toplantıda konuşan BULTİŞ Başkanı Donka Koleva ise,  Eskişehir İnşaat Fuarı çerçevesinde ikinci kez Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Fuar boyunca Eskişehirli firmalar ve fuarda stant açan şirketlerle birebir görüşmeler yapacaklarını belirten Koleva, kurum ve kuruluşları da ziyaret edeceklerini söyledi. ETO Başkanı Metin Güler’in işbirliği çağrısına da yanıt veren Koleva, ikili diyalogların karşılıklı ticaret ve yatırıma da yansıması için çaba gösterdiklerini, birçok sektörde işbirliği yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Ticaretin yanı sıra turizmde de işbirliği yapabileceklerinin altını çizen Koleva, nisan 2019’da atılan adımların hem Bulgaristan hem de Eskişehir’in yararına olacak şekilde devam etmesini istediklerini dile getirdi.

Gönderen: haber
1129 defa okundu 
 


Ekonomi
Sanayi Konseyi Ekonomist Baydar’ı ağırladı
TAHIL TARIMI YAPILAN TOPRAKLARIN VERİM GÜCÜ ARTIRILACAK
Vali Çakacak, İş Dünyasının Temsilcilerini Kabul Etti
Enerji İletişim Zirvesi’nin ilki gerçekleştirildi
MÜSİAD’DAN Ticari Diplomasi Atağı