Eskişehir Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama Haşere İle Mücadele
Garantili Güvenli Kokusuz Böcek İlaçlama

Kırmızı Toprak Mh. Ercan Sk. No:72/B
bilgi@eskisehirbocekilaclama.com
0549 547 26 87 - 0549 548 26 84

Eskişehir’de Süne Mücadele Çalışmaları Bayramda da Devam Etti

11.06.2019 

Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan süne sürvey çalışmalarında sona yaklaşılması sebebiyle çalışmalar bayram süresince de devam etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

2019 yılında İlimizde süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirterek, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Ülkesel süne koordinatörü Dr. Mümtaz ÖZKAN ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet ÇULCU ile İl Koordinatör Ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

İlaçlama kararı alınan yerlerde 1 (bir) günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürümüz SEVER, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi.

 Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 

Gönderen: haber
941 defa okundu 
 


Ekonomi
Eski köye yeni adet getirmek zorundayız
TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI VEHBİ KOÇ KONGRE MERKEZİ’NDE YAPILDI
2002’DEN BU YANA SEBZE ÜRETİMİ 5 MİLYON TON ARTTI
ETO’DAN KONGRE TURİZMİ İÇİN TURİZM KÖPRÜLERİ
Bakan Varank, Geleceğin Bilim İnsanları İle Buluştu